> MEMNUNİYET MEKTUPLARI

*E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
Hayatımda iyi ki tanımışım dedigim bir kaç kişiden biridir Çimen hanım.Benim için yeri bambaşkadır.Mesleğini layıķıyla yapan özverili bir fizyoterapisttir.Mesleğiyle ilgili sürekli gelişim halindedir.Umarım ona ihtiyacı olan özellikle her çocuğun Çimen hanımla yolu kesişir.Benim hep keşkemdir çünkü neden kızım bebekken karşılaşmadık diye.Kızım ve ben ona çok şey borçluyuz ve ona çok teşekkür etmek istiyorum bizim için yaptığı herşey ve yaydığı pozitif enerji için.
>>Devamı
Gülseren Altundemir - 14-Kasım-2017

Damdan düşen bir anne olarak damdan düşen tüm ebeveynlere merhaba. Oğlum 11 yaşında olmasına rağmen karşıdan karşıya geçemiyor, eline geçen her şeyi kemiriyordu. Ben kablo, kumanda, tişört, terlik diyeyim gerisini siz hayal edin. Özel eğitim sınıfında olmasına rağmen derste sürekli problem yaşıyordu. Mahalle arkadaşlarıyla, okul arkadaşlarıyla, kuzenleriyle, kardeşiyle sürekli kavga ediyordu. Bir anne olarak çocuk psikiyatrlarını, psikologları, özel eğitim sınıf öğretmeninden özel ders aldırmak gibi birçok şeyi denememe rağmen verim alamıyorduk. Neredeyse yoldan geçenleri durdurup oğlumun bu sorunları var bize kim yardım eder diye soracak durumdaydım.

Bir gün bir broşür gördüm. Duygu bütünleme terapisinden bahsediyordu. Hemen aradım ve randevu aldım. Mustafa’yı duyan ve Mustafa’ya sesini duyurabilen bir fizyoterapistle karşılaştık. Oğlum öğrenmeye ve farklı şeyler denemeye kapalı bir çocuk olmasına rağmen çalışmayı kabul etti.

Bu arada öğretmeni bu terapileri zaman kaybı olarak düşünüyordu, doktoru olumsuz yaklaşıyordu buna rağmen ben Çimen Hanım’dan aldığım güven duygusuyla göle yoğurt çaldım. Bu arada eşime sorarsanız da oğlum sadece kamyon tekerinde sallanıyordu. Sonuç mu? İnanmak zor ama yoğurt tuttu. Doktoru değişikliği fark etti. Öğretmeni başka çocuklar için Çimen Hanım’ın telefonunu istedi. Babası da 50 seans boyunca oğlumu Serik’ten Antalya’ya günde 4 araç değiştirmesine rağmen götürdü.

Mustafa saati ve zaman kavramını keşfetti, ayakkabılarını ve kıyafetlerini giyip çıkarabiliyor, ödevlerini takip edebiliyor, vibratörlü diş fırçasıyla dişlerini fırçaladığı sürece hiçbir şeyi ağzına götürmüyor. İş yerim ile evin arası 15 dakika uzaklıkta olmasına rağmen kendi gidebiliyor. Karşıdan karşıya geçebiliyor. Mahallemizdeki Bim, A101 ve Tahtakaleyi ve daha da önemlisi parayı keşfetti ve daha fazlası…

Uzun lafın kısası, bizim çocuklarımız özel çocuk, onların özel insanlara ihtiyacı var. Teşekkür ederim Çimen Hanım, iyi ki varsın, iyi ki hayatımıza girdin.
>>Devamı
Fadime Erdoğan- 30-Ağustos-2017

Ben ve oğlum duyu bütünlemeyle tanışalı 5 ay oldu. Haftada 2 seans ders alıyoruz. Bu 5 ayda, oğlumdaki değişiklikler; algısı açıldı, her şeyi fark etmeye ve keşfetmeye başladı. Kendini daha rahat kontrol edebiliyor, oyun kurma isteği arttı ve konuşmaya başladı. İletişim ve göz teması arttı.

Vestibuler sistemin ve dokunsal duyusunun geliştiğini farkettim. Çimen Hanım bu konuda gerçekten çok başarılı ve harika bir enerjisi var. Çocukları çok iyi motive ediyor ve rahatlatıyor. Çocuklarımıza duyu bütünleme terapisi aldırarak, birçok soruna çözüm bulunabileceğini düşünüyorum. Çocuklarımızı topluma kazandırmak ve başarılı birey olarak yetiştirmek için mutlaka duyu bütünleme terapisini öneriyorum.

İlgi ve başarısından dolayı Çimen Hanım’a sonsuz teşekkürler… SEVGİLER
>>Devamı
Çiğdem Karaca- 27-Ağustos-2017
Uzm. Çimen Kaplan
Uzmanfizyoterapist - Duyu Bütünleme Terapisti
1994-1998 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Fizik Tedavi Rehabilitasyon Yüksekokulu’nu okudu.
1998 yılında Amerikan Hastanesi’nde Solunum Fizyoterapisti olarak göreve başladı. 1999 yılında Marmara Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisans kazanarak yüksek lisans eğitimine başladı ve Marmara Üniversitesi Hastanesi’nde Fizik Tedavi Bölümü’ne bağlı olarak Pediatrik Rehabilitasyon biriminde oda verilerek çalışmaya başladı.
Pediatrik nörolojik rehabilitasyon üzerine uzmanlığını 2002 yılında tamamladı. >> Devamı